Przed rozpoczęciem korzystania z zakładów bukmacherskich należy dowiedzieć się o nich wszystkiego, ponieważ tylko kompleksowa wiedza na ich temat umożliwi bezpieczne korzystanie z tego typu zakładów. W niniejszym artykule skupimy się na rodzajach zakładów bukmacherskich, co jest podstawową wiedzą dla tych, którzy pierwszy raz będą korzystać z tego typu zakładów.

Zakłady bukmacherskie

Ze względu na liczbę możliwych rozstrzygnięć wyróżnia się następujące typy zakładów:

  • dwudrogowy – obstawiając dwudrogowo gracz może obstawić wygraną lub przegraną. Gracz nie może obstawić, że padnie remis. Omawiany rodzaj zakładu występuje w przypadku meczów koszykówki lub tenisa.
  • trzydrogowy – obstawiając trzydrogowo gracz może obstawić wygraną, przegraną lub remis. Rodzaj takiego zakładu jest możliwy w przypadku piłki nożnej.

Zakłady bukmacherskie online

Ze względu na charakterystykę zdarzeń wyróżnia się następujące typy zakładów:

  • długotrwały – gracz, który zdecyduje się na tego typu zakład będzie musiał dłużej poczekać na jego rozstrzygnięcie, ponieważ wyniki innych spotkań mają kluczowy wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie. Ten rodzaj zakładu występuję w przypadku Ligi Mistrzów.
  • specjalny – w ramach tego zakładu obstawia się nie wydarzenie sportowe np. mecz, ale zdarzenie związane ze światem polityki. Ten rodzaj zakładu jest mało popularny.
  • Nie masz konta w Fortunie? Konto możesz założyć na eFortuna.pl

Zakłady sportowe

Ze względu na liczbę typowanych zdarzeń wyróżnia się następujące typy zakładów:

  • pojedynczy – zakład ten dotyczy tylko jednego zdarzenia.
  • akumulowany – zakład ten dotyczy sytuacji, w której gracz na jednym kuponie umieszcza więcej niż jedno zdarzenie. Kupon jest wygrany, jeżeli wszystkie zdarzenia umieszczone na kuponie okażą się trafione. Kupon będzie przegrany, jeżeli przynajmniej jeden z wymienionych zdarzeń będzie nietrafione.
  • rozpisowy – zakład ten również dotyczy sytuacji, w której na jednym kuponie umieszczonych jest kilka zdarzeń. Gracz wygrywa trafiając jedynie wynik niektórych zdarzeń.

Zakłady – handicapy

Wyróżnia się następujące handicapy:

  • europejski – polega na doliczaniu lub odejmowaniu punktów czy bramek jednej z drużyn. Handicap europejski pozwala na obstawienie wygranej gospodarza, remisu lub wygranej gości.
  • azjatycki – rozliczanie zdarzenia jest dwudrogowe i można obstawiać wygraną lub przegraną. Jeżeli wystąpi remis stawka zazwyczaj jest zwraca graczowi.

Poznałeś już najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich – możesz więc rozpocząć grę między innymi na mecze Polskiej Ekstraklasy. Sprawdź gdzie obstawiać legalnie mecze Ekstraklasy i rozpocznij przygodę z zakładami sportowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here