Kupon bukmacherski jest zapisem, który potwierdza zawarcie zakładu, dowodem opłacenia stawki, potwierdzającym prawo do otrzymania ewentualnej wygranej.

Kupony takie podzielić można na dwie grupy – kupony papierowe oraz elektroniczne. Pierwszy rodzaj nabywany jest w stacjonarnym punkcie danych zakładów bukmacherskich i stanowi podstawę odbioru wygranej w takim punkcie. Kupon elektroniczny z kolei stanowi elektroniczny zapis dokonywany w bazie danych bukmachera działającego w internecie. Kuponu takiego gracz nie otrzymuje fizycznie do ręki, a jedynie może go zobaczyć w historii zawieranych zakładów online.

Nie masz konta w Totolotku? Konto możesz założyć na www.totolotek.pl

Kupon bukmacherski zawiera takie dane jak:

  • numer kuponu, na podstawie którego odnaleźć można w systemie dany zakład,
  • czas zawarcia zakładu – mający podstawowe znaczenie podczas rozpatrywania reklamacji,
  • czas danego wydarzenia, którego dotyczy przyjmowany zakład – np. data i godzina rozpoczęcia meczu, a tym samym czas, do którego przyjmowane są zakłady,
  • nazwa zdarzenia, wybór typów i kursy,
  • wysokość ewentualnej wygranej,
  • wysokość podatku od gier,
  • rodzaj kuponu – np. zakład pojedynczy lub systemowy, itp.,
  • stawka – wkład gracza przeznaczony na zawarcie zakładu.

Ponadto, wyróżnić można trzy rodzaje kuponów bukmacherskich. Są to:

kupony proste – zawierające jedynie jedno zdarzenie,
kupony akumulowane – złożone z co najmniej dwóch zdarzeń na kuponie, które wygrane są wówczas, gdy każde ze zdarzeń jest trafione,
kupony systemowe – stanowiące kombinację wielu kuponów akumulowanych. To zakłady złożone z pojedynczych meczów, które ułożyć można w kilku kombinacjach, np. 2 z 4, gdzie – aby wygrać – trafione muszą być co najmniej dwa mecze.

Kupon bukmacherski jest jedynym dowodem zawarcia zakładu i odebrania wygranej. W punktach stacjonarnych, czas na jej odebranie wynosi zwykle 30 dni. W przypadku bukmacherów internetowych natomiast, kupony rozliczane są nawet w ciągu kilkunastu minut, a wygrana niemal od razu trafia na konto grającego. Aby osiągnąć sukces i wygraną, gracz powinien też lepiej poznać zasady rozliczania kuponów oraz wiedzieć, które ich rodzaje najlepiej obstawiać. Graczowi przysługuje też prawo do złożenia reklamacji gdy zauważy, że bukmacher błędnie określił wynik. Do tego celu niezbędne jest również okazanie kuponu potwierdzającego zawarcie zakładu.

Poznaj też szczegóły jaki bukmacher bonus na start oferuje dla nowych graczy i rozpocznij grę w zakładach bukmacherskich z freebetem 20 zł i bonusem powitalnym 100%!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here