Znowelizowana ustawa hazardowa obowiązuje od 2017 roku- część najnowszych przepisów weszło w życie 1 kwietnia ur; a część zaczęła obowiązywać 1 lipca ur. Nowe przepisy tej ustawy mocno dotknęły firmy bukmacherskie. Obecnie, jeśli decydujemy się na grę przez internet, nie możemy grać u dowolnego bukmachera (np. zagranicznego), ponieważ za legalnego bukmachera uznaje się takiego, który posiada licencję od Ministerstwa Finansów i tylko u takich bukmacherów możemy grać. Obecnie w Polsce działa dziewięć legalnych bukmacherów.

Legalne zakłady bukmacherskie

Jeżeli chcesz dowiedzieć się który bukmacher internetowy jest legalny musisz poznać kilka faktów o tym jakie są aktualne regulacje w ustawie hazardowej. Bukmacher zanim uzyska licencję od MF musi spełnić kilka warunków określonych w ustawie. Każda firma oferująca zakłady bukmacherskie ma obowiązek odprowadzać podatki od graczy w Polsce, siedziba bukmachera musi znajdować się w naszym kraju, a w przypadku oferowania zakładów przez internet, firma musi posiadać domenę z polskim rozszerzeniem i musi się na niej znajdować numer licencji, jaką bukmacher uzyskał w widocznym miejscu.

Od 1 lipca 2017 roku istnieje tzw. rejestr domen zakazanych- jest on dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. W rejestrze znajdziemy nazwy bukmacherów (i linki do stron internetowych), które działają niezgodnie z prawem. Domeny mają obowiązek zgłaszać m.in. banki, gdy widzą, że ich klienci wysyłają pieniądze do podejrzanego podmiotu. Gdy domena pojawi się w takim rejestrze, dostawca internetu ma obowiązek zablokować stronę internetową w jak najszybszym czasie (maksymalnie w ciągu 48 godzin).

Nie masz konta w LV BET? Konto możesz założyć na www.lvbet.pl

Ustawa hazardowa

Ustawa określa także kary, jakie mogą być przyznane firmie, która oferuje zakłady nielegalnie oraz graczowi, który korzysta z takich serwisów, dlatego tak ważne jest sprawdzenie przed rejestracją w serwisie, czy aby na pewno działa on zgodnie z polskim prawem. Graczowi, któremu udowodni się grę w nielegalnym serwisie jest przyznawana grzywna, która może wynieść nie więcej niż 3,2 mln zł i musi on oddać wszystkie postawione i wygrane pieniądze.

Legalny bukmacher musi odprowadzać podatki w naszym kraju. Ustawa hazardowa określa również jeden z podatków, który bukmacher musi pobierać od każdej gry. Jest to podatek od gier i wynosi obecnie 12% (jest pobierany nawet, gdy gracz zagra za najmniejszą stawkę oraz pobiera się go przy każdej grze osobno). W przypadku wygranych powyżej 2280 zł, bukmacher jest zobowiązany pobrać z wygranej również podatek dochodowy w wysokości 10%. Gracz musi natomiast wykazać kwotę tego drugiego podatku w deklaracji podatkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here