Jak urządzić romantyczną sypialnię?

Basia Płocka
sypialnia

Sypialnia dla każdego z nas jest miejscem pełnym prywatności oraz intymności. To właśnie tam możemy w dowolny sposób odpoczywać, a także spędzać miłe i romantyczne chwile ze swoją drugą połówką. Niemniej jednak w sypialni musi panować również odpowiednia atmosfera, która zachęci do zbliżenia. Wobec tego jak urządzić sypialnię?

Jakie kolory do romantycznej sypialni?

Urządzanie romantycznej i zmysłowej sypialni należy zacząć od dobrania na ściany odpowiednich kolorów. Tak naprawdę to one w dużej mierze decydować będą o tym, jaka atmosfera zapanuje w sypialni. Niemniej jednak trzeba pamiętać o dwóch, żelaznych zasadach, zanim zdecydujemy się na pokrycie ścian konkretnym kolorem. Tak więc pamiętajmy, że:

  • jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, więc z pewnością świetnie się one sprawdzą w przypadku niewielkich i mało przestronnych sypialni
  • ciemne kolory optycznie to wnętrze zmniejszymy, więc taka kolorystyka i ciemne tonacje spełnią swoją rolę jedynie w przestronnych sypialniach.

Skoro poznaliśmy już dwie, kluczowe zasady odnośnie tego jak urządzić sypialnię pod względem kolorów, wówczas trzeba się jeszcze zastanowić nad ich kombinacjami oraz połączeniami. Jakie kolory warto zastosować do małej sypialni, by wprowadzić do niej miłosną i niezwykle romantyczną atmosferę? Otóż najlepiej sprawdzą się:

  • jasne odcienie czerwieni- nie jest tu mowa o dynamicznej i żywiołowej czerwieni, ale o jej nieco jaśniejszym odcieniu
  • biel i odcienie szarości- będą one stanowić świetne przełamanie czerwieni, a także wprowadzą do wnętrza nieco harmonii

Oprócz tego można skusić się także na niezobowiązujący odcień wrzosów i lilii jednak to jasna czerwień w połączeniu z szarością doprowadzi do tego, że wasza gra wstępna będzie niezapomnianym i pełnym miłosnych uniesień przeżyciem.

– zauważa autorka serwisu https://sekspedia.pl/

Jeśli z kolei mamy do dyspozycji nieco większe przestrzenie, warto zdecydować się na niezwykle seksowne połączenie koloru bordowego z głęboką i nasyconą czernią. Ciemne sypialnie z pewnością jeszcze efektywniej wpłyną na to, że wasze miłosne uniesienia zostaną spotęgowane. Co więcej wnętrze będzie prezentowało się w całości spektakularnie.

Zobacz też:  Cichy wentylator łazienkowy - doskonała propozycja dla wymagających użytkowników

Jakie meble dobrać do romantycznej sypialni?

Meble są najważniejszą częścią wyposażenia każdej sypialni. Co więcej łóżko jest jej centralnym punktem. To właśnie tam odbywa się gra wstępna, a także dalsza cześć “amorów” między partnerami. Wobec tego kluczowym w urządzeniu odpowiedniej sypialni okazuje się perfekcyjnie dobrane łóżko, a dopiero później inne meble. Postawmy na modele z zagłówkiem, a także- wedle preferencji z drewnianymi ramami. Takie połączenie prezentuje się niezwykle elegancko oraz klasycznie, a co za tym idzie z pewnością odpowiednio nastroi nas do spędzenia czasu ze swoją drugą połówka. Kolejno możemy dobrać dwie szafki nocne, na których staną nastrojowe i fantazyjne lampy. Warto również doposażyć do sypialni elegancki fotel, gdyż często on również może okazać się niezwykle przydatnym gadżetem podczas gry wstępnej i nie tylko.

Jakie dodatki dobrać do romantycznej i zmysłowej sypialni?

Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że dodatki potrafią wprowadzić do wnętrza nietuzinkową atmosferę. Jeśli zależy nam więc na tym, by nasza sypialnia była maksymalnie nastrojowa i zmysłowa, warto postawić na obrazy. Niemniej jednak warto pokusić się o dość ciekawe rozwiązanie, którym jest wykonanie namiętnych zdjęć party, a następnie umieszczenie ich na płótnie. Dzięki temu za każdym razem będziecie mogli patrzyć na siebie w dwuznacznej sytuacji, a to z kolei zapewni wam idealny nastrój i sprawi, że wasza sypialnia na nowo rozbłyśnie żarem miłości oraz namiętności. Co więcej nie zapomnijmy również o tym, by dodać do niej nastrojowe świece, które po zapaleniu wypełnią sypialnię magicznym zapachem i sprawią, że nie będziecie chcieli z niej wychodzić. Tak urządzona sypialnia, z odpowiednimi dodatkami będzie nie tylko zmysłowa, ale także i przepełniona namiętnością oraz pożądaniem. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
mieszkanie od dewelopera

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania od dewelopera?

Następny artykuł
wyposazenie apteczki domowej

Wyposażenie apteczki domowej

Zobacz też