Łazienka w stylu nowoczesnym – jak ją urządzić? Aranżacja łazienki w nowoczesnym stylu

Jaka jest łazienka w stylu nowoczesnym? Dlaczego w ostatnich latach cieszy się tak dużą popularnością? Czym wyróżnia się nowoczesna łazienka? Czy można ją stworzyć w małym pomieszczeniu? W poniższym artykule znajdują się odpowiedzi na wszystkie te pytania!
Paulina Dziedzianowicz
łazienka w stylu nowoczesnym

Łazienka w stylu nowoczesnym to hit ostatnich lat. Zaaranżować można ją nawet na małej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów jest ona nie tylko elegancka, ale przede wszystkim praktyczna. Czym cechuje się łazienka w nowoczesnym stylu? Czy warto zdecydować się na takie urządzenie tego pomieszczenia? Czy nowoczesna łazienka jest równocześnie funkcjonalna? Sprawdź!

Jakie są cechy nowoczesnej łazienki?

Łazienka w stylu nowoczesnym to pomieszczenie, w którym funkcjonalność i minimalizm przeplatają się z designem i nowoczesnymi materiałami. Najważniejszą cechą łazienki nowoczesnej jest jej przestronność i proste formy. Dzięki nim jest ona komfortowa, a jej użytkowanie jest łatwe i intuicyjne.

Jak urządzić łazienkę nowoczesną?

Łazienka w stylu nowoczesnym to połączenie prostoty, powrotu do naturalnych materiałów i luksusu. Nie da się tego połączyć? Nic bardziej mylnego! Dziś z łazienek wychodzą modne jeszcze dziesięć lat temu małe, kolorowe płytki. Zastępują je materiały takie jak beton, dużych rozmiarów płytki kamienne, marmur i drewno. Wszystko to, w połączeniu z dużymi, geometrycznymi kształtami i jasnymi, przyjemnymi kolorami sprawiają, że łazienka taka nabiera skandynawskiego klimatu.

Łazienka w stylu nowoczesnym, czyli minimalistyczne wnętrze

Czy w minimalistycznej łazience czegoś brakuje? Nie! W minimalistycznej łazience panuje ład i porządek. Dzięki temu znajduje się w niej wszystko to, czego potrzeba na co dzień, ale pomieszczenie nie jest zagracone. Zamiast trzymać kosmetyki na półce, warto je schować w szafce łazienkowej. Meble łazienkowe to nieodłączny element nowoczesnego wnętrza. Aranżacja nowoczesnej łazienki to także wybór kolorów. Oprócz płytek, które powinny imitować drewno, urządzając łazienkę, nie można zapomnieć o betonie. Może on znajdować się na ścianach, na podłodze, lub tylko w wybranych miejscach.

Zobacz też:  Łazienka w stylu nowojorskim, czyli bardzo elegancka aranżacja dla dużych i małych powierzchni

Czy mała łazienka może być nowoczesna?

Łazienka w stylu nowoczesnym cechuje się przestronnością. Nie jest jednak powiedziane, że nie można jej zorganizować na małej przestrzeni. Wystarczy wolnostojącą wannę zamienić na nowoczesny kącik prysznicowy i powiesić na ścianach lustra, które optycznie powiększą pomieszczenie. Kolejną ważną cechą łazienki w stylu nowoczesnym jest dobre i funkcjonalne oświetlenie.

Chcąc stworzyć nowocześnie wyglądającą łazienkę, której wymiary nie są zbyt duże, warto wybrać odpowiednie płytki do łazienki. Płytki, które odbijają światło, sprawią, że pomieszczenie takie będzie wydawało się jeszcze większe. Również meble łazienkowe, do małych pomieszczeń warto kupować z wysokim połyskiem. Jeśli nie pasują one do zamysłu inwestora, można z powodzeniem połączyć płytki imitujące drewno i kamień.

Jakie meble wybrać do nowoczesnej łazienki?

Dzisiaj łazienka to proste, geometryczne kształty. Takie też powinny być meble łazienkowe. Im mniej dodatków i ozdób, tym lepiej. Warto postawić na jeden kolor. Dotyczy to również ceramiki. Najczęściej są to biel lub matowa czerń. Czarna armatura jest tu hitem. Jednak można je łączyć z naturalnymi kolorami takimi jak zieleń, brąz, a nawet z drewnem w naturalnym kolorze. W pomieszczeniu, w którym wilgotność jest często wysoka, dobrze sprawdzi się bambus. Jest on również bardzo modnym w ostatnich latach materiałem, który ma być ekologicznym zamiennikiem drewna.

Wanna czy kabina prysznicowa?

Chcąc kupić wannę, należy pamiętać o tym, że odchodzi się dziś od tych, które stoją przy ścianie. Modne i wygodniejsze są wanny wolnostojące. Jednak pasują one jedynie do dużych pomieszczeń. W mniejszych łazienkach lepiej jest postawić na prysznic z deszczownicą. Modne są w ostatnich latach otwarte prysznice. Ich spływ zamontowany jest w podłodze. Jednak by był on również funkcjonalny, warto zamontować szklaną ścianę między nim a resztą pomieszczenia. Dzięki temu nie będzie potrzeby każdorazowo sprzątania całej podłogi.

Zobacz też:  Łazienka w stylu vintage – przepych i luksus zamknięty w czterech ścianach

Łazienka w stylu nowoczesnym to miejsce odpoczynku i relaksu. Równocześnie jest pomieszczeniem funkcjonalnym i nawiązującym do natury. Modna łazienka stawia na ekologię i szacunek do natury. Czerpie z jej dobrodziejstw, jednocześnie dbając o nią. Dzięki takiemu połączeniu, jej użytkownicy czują się w niej komfortowo.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
łazienka w stylu greckim

Jak wygląda łazienka w stylu greckim? Urządzanie w stylu śródziemnomorskim – pomysły, inspiracje

Następny artykuł
łazienka w stylu vintage

Łazienka w stylu vintage – przepych i luksus zamknięty w czterech ścianach

Zobacz też