Kuchnia w stylu amerykańskim – w jaki sposób uwydatnić amerykański styl wnętrza?

Kuchnia w stylu amerykańskim jest niczym spełnienie amerykańskiego snu dla każdej osoby, która myśli o aranżacji takiego wnętrza. Na co zwrócić uwagę, tworząc kuchnię w takim stylu? Jaki wybrać blat kuchenny? Jaki sprzęt AGD? Sprawdź, jak gotują Amerykanie!
Basia Płocka
kuchnia w stylu amerykańskim

Gdy tworzysz lub remontujesz serce domu, jakim jest kuchnia, z pewnością sprawdzasz najnowsze trendy i modne rozwiązania. Na twoją uwagę z pewnością zasługuje kuchnia w stylu amerykańskim. Jak wygląda? Jakie elementy są niezbędne w kuchni w amerykańskim stylu? Przeczytaj!

Jak wygląda kuchnia w stylu amerykańskim?

Otwarta przestrzeń, słońce wpadające przez okna, drzwi wychodzące na ogród. Funkcjonalność i wyspa łącząca kuchnię z salonem. Dlaczego kuchnia w stylu amerykańskim tak wygląda?

Przede wszystkim dlatego, że Amerykanom nigdy nie przeszkadzało gościć przyjaciół i znajomych właśnie w kuchni. Nie w salonie, jak to się odbywało i odbywa w Europie. Kuchnia jest sercem domu amerykańskiego i nie da się tego ukryć. Moda na ten styl przyszła do Europy z pomocą amerykańskich seriali. Urządzając kuchnię, Amerykanie zwracają uwagę nie tylko na jej przytulność, ale przede wszystkim funkcjonalność.

Kuchenny szyk, czyli aranżacja wnętrza

Kuchnia w amerykańskim stylu ma kilka stałych elementów. Są to:

  • miejsca siedzące;
  • wyspa na środku kuchni;
  • kuchenka i piekarnik w zabudowie;
  • pastelowe kolory;
  • otwarta przestrzeń na salon;
  • przepych i dodatki.

Często fronty szafek w kuchniach Amerykanów posiadają połysk. Dzięki temu pomieszczenie jest optycznie powiększone. Zasada jest tylko jedna. Wszystko musi tworzyć wspólną całość, dlatego styl w kuchni powinien być taki sam jak w jadalni lub salonie.

Zobacz też:  Kuchnia w starym stylu – surowa wiejska chata czy raczej dworkowa elegancja?

Wyspa na środku kuchni w stylu amerykańskim

Amerykańska kuchnia nie jest pełna, jeśli nie ma w niej wolnostojącej wyspy. Przy niej powinien stać stylowy hoker. Częstym rozwiązaniem jest wyodrębnienie części wyspy. Postawione przy niej kilku hokerów umożliwi domownikom przesiadywanie w kuchni. Mogą oni tu wypić kawę, usiąść, by porozmawiać, lub coś zjeść. Nieważne, czy kuchnia amerykańska ma być w stylu retro, czy Hampton. Amerykanie lubią przestronne wnętrza.

Jak urządzić kuchnię jak z filmu?

Kuchnia w stylu amerykańskim musi mieć porządne blaty. Każdy Amerykanin wie, że chcąc mieć funkcjonalne wnętrze, trzeba w swojej kuchni zaaranżować sporo miejsca do krojenia, blatów do postawienia gadżetów kuchennych, palników gazowych… Amerykanie lubią mieć wszystko pod ręką. Uporządkowane i eleganckie. Jeśli oglądacie amerykańskie firmy, to w takiej kuchni często możecie dostrzec długie blaty.

Więcej informacji, o remoncie tutaj: https://magazynremont.pl/

W styl ten wpisują się urządzenia AGD w zabudowie

Zarówno lodówka, której front niczym nie różni się od frontów szafek, jak i piekarnik, który dla wygody może być umieszczony wyżej. Niejedna pani domu wie już, że z takiego piekarnika wygodniej wyjmuje się wszystkie gorące ciasta i potrawy. Jeśli nie można pozwolić sobie na urządzenia pod zabudowę, warto zadbać o to, by wszystkie one były w jednym stylu lub utrzymane w jednakowej kolorystyce.

Co to window seat?

Kuchnia w stylu amerykańskim to także tak zwane window seat. Miejsce przy oknie zarezerwowane jest dla kranu i zlewu, jeżeli nie znajdują się one na wyspie. Można również na blacie przy oknie zostawić wolne miejsce. Pozwoli ono na wszelkie prace kuchenne w miejscu, z którego można obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Z łatwością można sobie wyobrazić przygotowywanie obiadu w takim miejscu.

Czy to kuchnia idealna?

Czy kuchnia w stylu amerykańskim może być nazwana idealną? Tak, jeżeli w domu jest miejsce na tak dużą kuchnię. Ciężko jest zaaranżować małe pomieszczenia domów europejskich tak, by wyróżniały się przestronnością tych z Ameryki. Oczywiście nie jest to niemożliwe. Z pomocą przychodzą otwarte lub półotwarte pomieszczenia. Można połączyć funkcje kuchni z jadalnią. To pozwoli na wyodrębnienie większej przestrzeni.

Zobacz też:  Kuchnia w stylu portugalskim – sprawdź, jak wygląda i co ją wyróżnia!

Triki pozwalające optycznie powiększyć wnętrze

By to zrobić, należy używać jasnych kolorów. Warto zdecydować się na błyszczące, odbijające światło materiały. Optyczne powiększenie można również uzyskać poprzez dobre oświetlenie i użycie luster. Tu z pomocą przychodzą lustrzane płytki. Jeśli już o płytkach mowa, użycie tych w dużym formacie, sprawi wrażenie tafli. To również powiększy optycznie kuchnię. Warto pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej samej kolorystyce utrzymać nie tylko ściany i meble, ale również podłogi.

Minimalizm jest pożądany w kuchni w stylu amerykańskim

Zwłaszcza małe pomieszczenia, gdy zastosuje się w nich sztuczki minimalistyczne, wydają się bardziej zorganizowane i przez to optycznie większe. Pomóc w tym mogą długie blaty z konglomeratu kwarcytowego. Jego zaletą jest dość duża trwałość i odporność na wsiąkanie płynów. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości i dopasować kolorystycznie do całości projektu.

Kuchnia w stylu amerykańskim jest miejscem przytulnym, komfortowym i otwartym. Nie tylko na inne pomieszczenia w domu, ale także na przyjmowanie gości i spędzanie w niej czasu z najbliższymi. To serce domu, które rzeczywiście jednoczy wszystkich jego mieszkańców.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim – urządzenie kuchni w tym stylu jest łatwe! Postaw na prostotę i funkcjonalność

Następny artykuł
kuchnia w stylu hamptons

Kuchnia w stylu Hamptons – powiew amerykańskiego luksusu w polskim domu. Jak urządzić takie wnętrze?

Zobacz też