Kuchnia w stylu amerykańskim – w jaki sposób uwydatnić amerykański styl wnętrza?

Kuchnia w stylu amerykańskim jest niczym spełnienie amerykańskiego snu dla każdej osoby, która myśli o aranżacji takiego wnętrza. Na co zwrócić uwagę, tworząc kuchnię w takim stylu? Jaki wybrać blat kuchenny? Jaki sprzęt AGD? Sprawdź, jak gotują Amerykanie!
Basia Płocka
kuchnia w stylu amerykańskim

Gdy tworzysz lub remontujesz serce domu, jakim jest kuchnia, z pewnością sprawdzasz najnowsze trendy i modne rozwiązania. Na twoją uwagę z pewnością zasługuje kuchnia w stylu amerykańskim. Jak wygląda? Jakie elementy są niezbędne w kuchni w amerykańskim stylu? Przeczytaj!

Jak wygląda kuchnia w stylu amerykańskim?

Otwarta przestrzeń, słońce wpadające przez okna, drzwi wychodzące na ogród. Funkcjonalność i wyspa łącząca kuchnię z salonem. Dlaczego kuchnia w stylu amerykańskim tak wygląda?

Przede wszystkim dlatego, że Amerykanom nigdy nie przeszkadzało gościć przyjaciół i znajomych właśnie w kuchni. Nie w salonie, jak to się odbywało i odbywa w Europie. Kuchnia jest sercem domu amerykańskiego i nie da się tego ukryć. Moda na ten styl przyszła do Europy z pomocą amerykańskich seriali. Urządzając kuchnię, Amerykanie zwracają uwagę nie tylko na jej przytulność, ale przede wszystkim funkcjonalność.

Kuchenny szyk, czyli aranżacja wnętrza

Kuchnia w amerykańskim stylu ma kilka stałych elementów. Są to:

  • miejsca siedzące;
  • wyspa na środku kuchni;
  • kuchenka i piekarnik w zabudowie;
  • pastelowe kolory;
  • otwarta przestrzeń na salon;
  • przepych i dodatki.

Często fronty szafek w kuchniach Amerykanów posiadają połysk. Dzięki temu pomieszczenie jest optycznie powiększone. Zasada jest tylko jedna. Wszystko musi tworzyć wspólną całość, dlatego styl w kuchni powinien być taki sam jak w jadalni lub salonie.

Zobacz też:  Kuchnia w stylu glamour – przepis na eleganckie wnętrze?

Wyspa na środku kuchni w stylu amerykańskim

Amerykańska kuchnia nie jest pełna, jeśli nie ma w niej wolnostojącej wyspy. Przy niej powinien stać stylowy hoker. Częstym rozwiązaniem jest wyodrębnienie części wyspy. Postawione przy niej kilku hokerów umożliwi domownikom przesiadywanie w kuchni. Mogą oni tu wypić kawę, usiąść, by porozmawiać, lub coś zjeść. Nieważne, czy kuchnia amerykańska ma być w stylu retro, czy Hampton. Amerykanie lubią przestronne wnętrza.

Jak urządzić kuchnię jak z filmu?

Kuchnia w stylu amerykańskim musi mieć porządne blaty. Każdy Amerykanin wie, że chcąc mieć funkcjonalne wnętrze, trzeba w swojej kuchni zaaranżować sporo miejsca do krojenia, blatów do postawienia gadżetów kuchennych, palników gazowych… Amerykanie lubią mieć wszystko pod ręką. Uporządkowane i eleganckie. Jeśli oglądacie amerykańskie firmy, to w takiej kuchni często możecie dostrzec długie blaty.

Więcej informacji, o remoncie tutaj: https://magazynremont.pl/

W styl ten wpisują się urządzenia AGD w zabudowie

Zarówno lodówka, której front niczym nie różni się od frontów szafek, jak i piekarnik, który dla wygody może być umieszczony wyżej. Niejedna pani domu wie już, że z takiego piekarnika wygodniej wyjmuje się wszystkie gorące ciasta i potrawy. Jeśli nie można pozwolić sobie na urządzenia pod zabudowę, warto zadbać o to, by wszystkie one były w jednym stylu lub utrzymane w jednakowej kolorystyce.

Co to window seat?

Kuchnia w stylu amerykańskim to także tak zwane window seat. Miejsce przy oknie zarezerwowane jest dla kranu i zlewu, jeżeli nie znajdują się one na wyspie. Można również na blacie przy oknie zostawić wolne miejsce. Pozwoli ono na wszelkie prace kuchenne w miejscu, z którego można obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Z łatwością można sobie wyobrazić przygotowywanie obiadu w takim miejscu.

Czy to kuchnia idealna?

Czy kuchnia w stylu amerykańskim może być nazwana idealną? Tak, jeżeli w domu jest miejsce na tak dużą kuchnię. Ciężko jest zaaranżować małe pomieszczenia domów europejskich tak, by wyróżniały się przestronnością tych z Ameryki. Oczywiście nie jest to niemożliwe. Z pomocą przychodzą otwarte lub półotwarte pomieszczenia. Można połączyć funkcje kuchni z jadalnią. To pozwoli na wyodrębnienie większej przestrzeni.

Zobacz też:  Kuchnia w stylu greckim – błękit morza i śródziemnomorski klimat na co dzień. Przenieś tę aranżację do swojego domu!

Triki pozwalające optycznie powiększyć wnętrze

By to zrobić, należy używać jasnych kolorów. Warto zdecydować się na błyszczące, odbijające światło materiały. Optyczne powiększenie można również uzyskać poprzez dobre oświetlenie i użycie luster. Tu z pomocą przychodzą lustrzane płytki. Jeśli już o płytkach mowa, użycie tych w dużym formacie, sprawi wrażenie tafli. To również powiększy optycznie kuchnię. Warto pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej samej kolorystyce utrzymać nie tylko ściany i meble, ale również podłogi.

Minimalizm jest pożądany w kuchni w stylu amerykańskim

Zwłaszcza małe pomieszczenia, gdy zastosuje się w nich sztuczki minimalistyczne, wydają się bardziej zorganizowane i przez to optycznie większe. Pomóc w tym mogą długie blaty z konglomeratu kwarcytowego. Jego zaletą jest dość duża trwałość i odporność na wsiąkanie płynów. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości i dopasować kolorystycznie do całości projektu.

Kuchnia w stylu amerykańskim jest miejscem przytulnym, komfortowym i otwartym. Nie tylko na inne pomieszczenia w domu, ale także na przyjmowanie gości i spędzanie w niej czasu z najbliższymi. To serce domu, które rzeczywiście jednoczy wszystkich jego mieszkańców.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim – urządzenie kuchni w tym stylu jest łatwe! Postaw na prostotę i funkcjonalność

Następny artykuł
kuchnia w stylu hamptons

Kuchnia w stylu Hamptons – powiew amerykańskiego luksusu w polskim domu. Jak urządzić takie wnętrze?

Zobacz też