Sprawdzenie mieszkania z fachowcem – czy warto?

W nowym mieszkaniu wszystko powinno być idealne, ale niestety w praktyce bywa z tym różnie i nierzadko trzeba zmagać się z rozmaitymi usterkami. Niektóre błędy są poważne i przyczyniają się do obniżenia komfortu życia, wartości lokalu.
Basia Płocka

Wymienić można przykładowo grzejnik zamontowany w niewłaściwym miejscu, pokruszoną wylewkę cementową, niedziałające zabezpieczenia różnicowo-prądowe, łuszczącą się powłokę malarską. Zdarzają się nawet mieszkania z nieszczelną połacią dachową i śladami pleśni, wystającymi prętami zbrojeniowymi. Niektóre błędy są pomijane podczas odbioru mieszkania, dlatego warto przeprowadzić go z fachowcem, aby niczego nie pominąć.

Dlaczego warto przeprowadzić odbiór mieszkania z fachowcem?

W przypadku samodzielnego odbioru mieszkania zwiększa się ryzyko pominięcia wielu usterek. Najczęściej wynika to z nieznajomości norm budowlanych, dopuszczalnych odchyleń, braku specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Z pomocą przychodzi fachowiec, który każdego miesiąca odbiera kilkadziesiąt nieruchomości. Doskonale wie, na co szczególnie trzeba zwracać uwagę, jakie są najczęstsze niedociągnięcia. Inżynier przeprowadzi odbiór mieszkania szybko i dokładnie, wykona badanie termowizyjne. Wykryje ono nawet to, czego ludzkie oko nie dostrzega. Fachowiec sprawdzi wszystkie instalacje, obejrzy dokładnie ściany, sufity, stolarkę okienną, drzwi, balkon i taras. Jego czujnej uwadze nie umknie nawet najmniejsza wada. Zostanie ona wpisana do protokołu zdawczo-odbiorczego. Inżynier wie, jak rozmawiać z deweloperem, negocjować z nim. Służy wsparciem merytorycznym. Można nawet liczyć na skorzystanie z porady prawnej, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Najczęstsze błędy wykrywane podczas odbiorów mieszkań

Specjaliści z fachowinzynier.pl wykonają odbiory mieszkań w Poznaniu sprawnie i szybko, bez pominięcia nawet najmniejszej usterki. Można liczyć na to, że wszystkie wady zostaną znalezione, co umożliwi wpisanie ich do protokołu zdawczo-odbiorczego i domaganie się ich usunięcia przez dewelopera. Klient ma prawo otrzymania kluczy do mieszkania wolnego od usterek. Do najczęściej spotykanych błędów podczas odbioru deweloperskiego zalicza się między innymi popękane tynki wewnętrzne, mogą być nawet mokre, zbyt grube. Problemem są również ściany pozbawione płaszczyzny i kątów prostych. Inżynierowie nagminnie widzą porysowane grzejniki, z uszkodzeniami mechanicznymi oraz stolarkę okienną wymagającą regulacji. Częstymi wadami są także niewypoziomowane posadzki, pęknięcia na nich. Rysy na szybach, ramach i szpecące obróbki blacharskie to częste błędy.

Zobacz też:  Dlaczego warto wybrać szafę z lustrem?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Czy związki chemiczne w kosmetykach są bezpieczne

Czy związki chemiczne w kosmetykach są bezpieczne?

Następny artykuł

Cichy wentylator łazienkowy - doskonała propozycja dla wymagających użytkowników

Zobacz też