Garaż w domu jednorodzinnym – jak wpływa na ubezpieczenie OC?

Basia Płocka
garaż w domu jednorodzinnym

Garaż w domu jednorodzinnym to sposób na zmniejszenie składki pakietu OC i AC. Chodzi tutaj głównie o to, że samochód garażowany jest znacznie bezpieczniejszy niż ten pozostawiony przy ulicy lub pod blokiem. Zobacz, co warto wiedzieć o wpływie garażu na ubezpieczenie OC oraz AC!

Garaż w domu jednorodzinnym to bardzo przydatne miejsce. Samochody garażowane nie są narażone na warunki atmosferyczne, a więc ich karoseria dłużej pozostaje w dobrej kondycji. Garaż pozwala też na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa auta, dlatego też pakiet OC i AC za samochody garażowane jest niższy. Chcesz wiedzieć na ten temat więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Od czego zależy wysokość składki OC?

Wyliczanie kwoty, jaką trzeba zapłacić za OC, bazuje na oszacowaniu ryzyka. Ubezpieczyciel musi wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Wśród nich można wymienić:

  • charakterystykę samochodu;
  • dane kierowcy;
  • sposób użytkowania samochodu.

Dane te służą ubezpieczycielowi do oszacowania tego, jak duża jest szansa na wystąpienie szkody. Duże ryzyko wystąpienia szkody oznacza wyższą składkę. Fakt trzymania samochodu w garażu wpływa na wysokość składki za pakiet OC i AC. Interesuje cię najtańsze OC? Warto zapoznać się z ofertą Beesafe, którą znajdziesz na stronie https://beesafe.pl/!

Samochód w garażu – jaki ma wpływ na wysokość OC?

Przy zakupie pakietu OC i AC ubezpieczyciel na pewno zapyta cię, gdzie parkujesz swoje auto. To miejsce może mieć bardzo duży wpływ na to, czy samochód ulegnie uszkodzeniu. Może być ono spowodowane przez warunki pogodowe lub wandalizm. Im bezpieczniejsze jest miejsce, w którym trzymasz samochód, tym niższa będzie twoja składka. 

Zobacz też:  Świeczki – ponadczasowy dodatek do wnętrz

Najwyższe składki płacą osoby, które parkują we wspólnych garażach lub na parkingach. Najmniej zapłacą osoby, które samochód trzymają w garażu przy domu jednorodzinnym. 

Gdzie parkować, żeby oszczędzić?

Parkujesz auto przy ulicy? Jest ono narażone na różne uszkodzenia! Ubezpieczyciel na pewno weźmie pod uwagę ten fakt i kwota twojej składki pakietu OC i AC będzie większa. Jest to jedno z najdroższych rozwiązań obok pozostawiania samochodu na parkingu strzeżonym i we wspólnym garażu. Parkując w garażu przy domu jednorodzinnym, zapłacisz mniej, ale musisz pamiętać, by odpowiednio to miejsce zabezpieczyć.

Parkujesz samochód przy drodze lub na wspólnym parkingu i chcesz obniżyć wysokość swojej składki? Twój samochód musi być wyposażony w sprawny autoalarm, blokadę skrzyni biegów, immobilizer i monitoring GPS. Dzięki temu nie tylko znacznie zwiększysz bezpieczeństwo swojego auta, ale wpłyniesz także na wysokość składki OC i AC. Pamiętaj, że dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa jest bardzo niechętnie przyznawana, jeżeli samochód nie jest wystarczająco zabezpieczony!

Garaż a polisa AC – jaki ma wpływ?

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie od zdarzeń losowych, które można wykupić u ubezpieczyciela. Dzięki AC można otrzymać rekompensatę w przypadku uszkodzeń spowodowanych między innymi:

  • własną winą;
  • warunkami atmosferycznymi;
  • wandalizmem;
  • kradzieżą.

Jeżeli jesteś właścicielem garażu przy domu jednorodzinnym, to twoje ubezpieczenie AC ulegnie zmniejszeniu. Jest to spowodowane tym, że auto w mniejszym stopniu narażone jest na czynniki losowe. Musisz jednak wiedzieć, że sam fakt posiadania garażu nie jest najistotniejszą kwestią przy wyliczaniu kwoty składki ubezpieczenia. Możesz jednak liczyć na to, że za ubezpieczenie AC zapłacisz trochę mniej. Ostateczna kwota jest ustalana indywidualnie.

Jeżeli twój samochód jest garażowany i wykupisz samą składkę OC, to jej kwota nie ulegnie raczej zmianie. Inaczej jest w przypadku pakietu OC i AC. Na wysokość ubezpieczenia wpływ może mieć również okolica, w której zostawiasz auto, jeżeli w niedalekiej odległości od twojego domu dochodzi do kradzieży, to składka może być wyższa!

Zobacz też:  Cichy wentylator łazienkowy - doskonała propozycja dla wymagających użytkowników

Kwota składki za ubezpieczenie OC nie ulegnie zmianie, jeżeli garażujesz swój samochód przy domu jednorodzinnym. Kwota zmieni się, gdy chcesz objąć swój samochód pakietem ubezpieczeń OC i AC!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
urządzenie mieszkania na wynajem

Urządzenie mieszkania na wynajem - jak się za to zabrać, ile kosztuje?

Następny artykuł
Jak przygotować stół na przyjście gości

Jak przygotować stół na przyjęcie gości? Porady

Zobacz też