Pomysły na wyposażenie garażu i zaoszczędzenie miejsca

Przechowywanie pojazdu w garażu zapewni mu czystość, bezpieczeństwo i może pomóc przedłużyć jego żywotność. Jednak to ostatnie jest utrudnione z przepełnionym garażem; zwłaszcza gdy potrzebujesz miejsca na samochód, narzędzia i cały swój trening lub sprzęt zewnętrzny. Idealną opcją, która może Ci pomóc jest bez wątpienia wynajem magazynu. Ważne jest jednak również, aby udało się zorganizować garaż w taki sposób, aby zapewnić optymalną przestrzeń dla samochodu, aby był on utrzymywany w jak najlepszym stanie. Na szczęście bezpieczne składowanie przydaje się zarówno do długoterminowego przechowywania rzeczy, jak i do pomocy w organizacji garażu.
Basia Płocka
wyposażenie garażu

Mamy kilka pomysłów na to, jak upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na wszystko, czego potrzebujesz. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zorganizować garaż i sprawić, że poczuje się jeszcze większy.

Wykorzystanie przestrzeni na ścianie garażu

Możesz wykorzystać ściany do stworzenia przestrzeni, w której zmieścisz wszystkie swoje przedmioty. Ułatwi to optymalizację przestrzeni i pozwoli pozbyć się nieporęcznych pojemników, które zajmują dużo miejsca.
Zainstaluj haki, wsporniki i półki na ścianie garażu, aby przechowywać wszystko, od dużych narzędzi po sprzęt kempingowy. Możesz również wykorzystać swoją przestrzeń w następujący sposób:

Wyposażenie garażu – tablica z kołkami na narzędzia.

Jeśli lubisz crafting, są szanse, że masz miejsce pracy z narzędziami w garażu. Te warsztaty są funkcjonalne, praktyczne i zabawne; ale mogą być dość duże i nieporęczne.
Jednak utrzymanie porządku i organizacji miejsca pracy pomoże Ci uzyskać więcej miejsca do przechowywania, zapewniając jednocześnie pełny dostęp do młotków i innych narzędzi.
Ścienne tablice na kołki są idealne do wieszania narzędzi i sprzętu ochronnego – pozbądź się szuflad, które przeszkadzają w garażu!

Wyposażenie garażu – stojak lub wieża na narzędzia


Prace na podwórku to nieodzowny obowiązek w domu. Aby dobrze wykonać pracę, potrzebne są dobre narzędzia (np. duże nożyce i łopaty), które przy niewłaściwej organizacji mogą zajmować zbyt dużo miejsca.
Aby zapobiec przewracaniu się narzędzi z długimi uchwytami i/lub zagracaniu garażu, można użyć stojaka na narzędzia, który mocuje się do ściany. W obu przypadkach lina zabezpieczająca ich przed upadkiem może być równie skuteczna, ale zdobycie wieży narzędziowej będzie lepszym rozwiązaniem.

Zobacz też:  Sprawdzenie mieszkania z fachowcem - czy warto?

Wyposażenie garażu – zamontować półki sufitowe

Jak sama nazwa wskazuje, półki te są przymocowane do sufitu garażu, aby nie zagracały żadnych szuflad. Mogą być przydatne nawet w przypadku małych pudełek.
Niektóre sklepy z artykułami gospodarstwa domowego sprzedają sufitowe półki magazynowe, ale jeśli nie możesz ich znaleźć, możesz również zrobić je samodzielnie. Są one dość przydatne do przechowywania niektórych przedmiotów, które są rzadko potrzebne.
Dekoracje świąteczne mogą być przechowywane w tych przestrzeniach, gdzie nie będą częścią bałaganu na podłodze. W takich półkach sufitowych możemy przechowywać także elektrody do spawania. Jest to bardzo poręczne rozwiązanie, gdy będziemy spawać w garażu. Jeśli jesteś amatorem w spawaniu zobacz artykuł o spoinach spawalniczych, aby odpowiednio pospawać elementy w swoim garażu: https://spawam.pl/oznaczenie-spoin. Tak czy inaczej, zawsze możesz mieć jednostkę magazynową, która może zająć się ozdobami lub innymi przedmiotami, które są rzadko potrzebne.

Zawieś swoje rowery

Zawsze wspaniale jest mieć rowery, ale mogą one zajmować dużo miejsca, gdziekolwiek się znajdują. Ponieważ często są one pokryte błotem, przechowywanie ich w pomieszczeniach zamkniętych nie zawsze jest rozwiązaniem.
Pozostawienie ich na zewnątrz też nie, bo mogą ulec zniszczeniu pod wpływem zmian pogodowych, a przede wszystkim nie będą bezpieczne. Z tych powodów garaż jest idealnym miejscem dla rowerów. Aby utrzymać porządek, wieszaj rowery na suficie lub ścianach garażu, tak aby zawsze były na uboczu.
Polecamy: 6 wskazówek dotyczących przechowywania rowerów i sprzętu rowerowego

Zorganizuj swój sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy, taki jak piłki, kaski, rękawice i rakiety, to kolejny zestaw przedmiotów w różnych formach, które często przechowywane są w garażach, z myślą o łatwym dostępie do nich, gdy nadejdzie czas gry.
Do tego sprzętu można wykorzystać kubiki lub kwadratowe pojemniki, które są na tyle duże, że zmieszczą piłkę nożną lub koszykową. W ten sposób można wszystko schludnie przechowywać, a płaskie powierzchnie pojemnika wykorzystać do układania kolejnych pojemników lub innych przedmiotów.

Zobacz też:  Cichy wentylator łazienkowy - doskonała propozycja dla wymagających użytkowników

Czyścić regularnie

Regularne sprzątanie garażu sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na bardziej przestronną, a jednocześnie pomoże Ci utrzymać jej organizację. Pamiętaj, aby co miesiąc oczyszczać swój garaż i oddawać, przetwarzać lub wyrzucać rzeczy, których nie chcesz trzymać.
Regularne sprzątanie garażu może wydawać się kłopotliwe, ale zajmuje coraz mniej czasu, im częściej to robisz. Z drugiej strony, jeśli zostawisz ją zagraconą na lata, jej wyczyszczenie będzie dość długim testem cierpliwości i wysiłku.
W związku z tym częste porządkowanie garażu sprawi, że nie stanie się on uciążliwym procesem. W przypadku, gdy nie możesz sprzątać zbyt regularnie, wystarczy głębokie sprzątanie co miesiąc, aby proces ten stał się bardziej znośny. Pamiętaj, że możesz również wynająć jednostkę magazynową, która pomoże Ci w tym procesie.

Stwórz miejsce do ćwiczeń

Treningi w domu mogą być głośne. Jeśli mieszkasz z dziećmi lub współlokatorami, wszystkie te skoki i dyszenie mogą stać się denerwujące. Często łatwiej i wygodniej jest ćwiczyć w garażu, ale jeśli pozostawić go bez kontroli, sprzęt do ćwiczeń może szybko stać się zagracony w całym miejscu.
Wyznacz narożnik, który będzie Twoim obszarem treningowym i użyj półek do trzymania ciężarków lub podobnych. Zamontowanie półek na ścianach przyda się również do trzymania sprzętu takiego jak maty do jogi czy taśmy oporowe.
W ten sposób, gdy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na podłodze, możesz ustawić wszystko pod ścianą. Następnie, gdy nadejdzie czas ćwiczeń, ponowne wydobycie wszystkiego zajmie Ci tylko kilka sekund i będziesz gotowy do codziennych zajęć.

Dodanie miejsca do przechowywania na zewnątrz

Wiele narzędzi i materiałów do utrzymania ogrodu lub stoczni można przechowywać poza garażem. Przechowuj rękawice, doniczki, ziemię i tym podobne rzeczy w schowku na zewnątrz, aby zrobić więcej miejsca w garażu.
Rozpoznanie przedmiotów, które najłatwiej się zagracają, a także tych, które zajmują najwięcej miejsca, to pierwszy krok w organizacji garażu. Kiedy przechodzisz przez niechlujny proces czyszczenia, rozważ wynajęcie jednostki magazynowej, która pomoże Ci w pracy – pamiętaj, aby wszystko było na swoim miejscu!
W The Safe Storage Co. zapewniamy usługę wynajmu magazynu, aby utrzymać swoje rzeczy chronione i w obszarze, który jest łatwy dla Ciebie do osiągnięcia. Prosimy o kontakt, jeśli są Państwo zainteresowani naszymi jednostkami magazynowymi.

Zobacz też:  Jak urządzić romantyczną sypialnię?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak urządzić łazienkę w nowym domu

Jak urządzić łazienkę w nowym domu? O czym warto pamiętać, aby pielęgnacja była wygodna?

Następny artykuł

Jak dbać o suszarkę automatyczną?

Zobacz też