Jak zabezpieczyć rower w piwnicy?

Jak zabezpieczyć rower w piwnicy, by nie musieć się obawiać jego kradzieży? Jest kilka sposobów na zabezpieczenie swojego jednośladu. Dzięki nim dla potencjalnego złodzieja kradzież roweru będzie praktycznie niemożliwa!
Basia Płocka
jak zabezpieczyć rower w piwnicy

To, jak zabezpieczyć rower w piwnicy, nurtuje wielu właścicieli tych jednośladów. Pozostawienie roweru w piwnicy bez żadnych zabezpieczeń sprawi, że złodziej będzie mógł bardzo łatwo go ukraść. Policja jest czasami bezradna, a wielu właścicieli ostatecznie nigdy nie odzyskuje swojego pojazdu. Bezpieczne przechowywanie roweru to kwestia bardzo istotna zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Pamiętaj, że im więcej zabezpieczeń zastosujesz, tym bardziej zniechęcisz złodzieja do kradzieży. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, jak zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą z piwnicy!

Blokada rowerowa do ochrony roweru przed kradzieżą

Jest to najbardziej rozpowszechnione zabezpieczenie antykradzieżowe. Jest to rozwiązanie tanie i proste. Najczęściej ma postać linki połączonej z zamkiem, która pozwala na przypięcie roweru do stałych elementów, np. słupów. Blokada rowerowa jest skuteczna pod warunkiem, że zostanie prawidłowo założona. Nie można przypinać roweru za koło, ponieważ złodziej może je odkręcić. Nie jest to trudne, zwłaszcza w nowoczesnych rowerach, które mają koła mocowane na szybkozamykacz. Blokadę należy przypinać do ramy roweru, czyli do jego stałego elementu.

Ważną kwestią jest jakość zapięcia rowerowego. Najtańsze wersje nie będą przeszkodą dla doświadczonego złodzieja. Można je przeciąć, wykorzystując nożyce do metalu. Wysokiej jakości blokada rowerowa sprawi złodziejowi wiele trudności, sama kradzież będzie zbyt czasochłonna, więc jest szansa, że po prostu zrezygnuje.

Łańcuch i kłódka

Jest to najbardziej klasyczne zabezpieczenie, jeżeli trzymasz rower w piwnicy. Ważne, aby łańcuch był wysokiej jakości. Dzięki temu złodziej będzie miał problemy z przecięciem go. Rowerzysta będzie musiał się wyposażyć także w dosyć trwałą kłódkę. Ten rodzaj zabezpieczenia rowerowego zapewnia podobne bezpieczeństwo jak blokada rowerowa. Łańcuchy dają także możliwość łatwego spięcia dwóch rowerów, do tego z reguły łatwo mieszczą się w plecaku. Jeżeli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć rower w piwnicy, to łańcuch będzie dobrym wyborem.

Zobacz też:  Świeczki – ponadczasowy dodatek do wnętrz

Zabezpieczenie typu u-lock

Według ekspertów jednym z najlepszych zabezpieczeń jest u-lock, czyli kłódka w kształcie litery „U”. Jest to sztywne zabezpieczenie, które wykonane jest najczęściej z wysokiej jakości materiałów, które zapobiegają przecięciu lub rozwierceniu. Jest to bardzo popularny wybór wśród rowerzystów. U-lock to zabezpieczenie bardzo trwałe oraz stosunkowo niewielkie, więc można je trzymać w plecaku.

Zamykana piwnica

Piwnica zamykana to dodatkowe zabezpieczenie, które chroni nie tylko rower, ale i inne cenne narzędzia, które tam się znajdują. Zwykle drzwi do piwnicy są jednak wykonane z materiałów o niskiej wytrzymałości. Będziesz więc musiał wyposażyć je w specjalną wkładkę. Jeżeli jesteś gotowy na większy wydatek, to powinieneś zastanowić się nad wymianą całych drzwi. Najlepsze będą takie, które mają charakterystykę antywłamaniową. Złodziej będzie miał ogromny problem z ich sforsowaniem, w wielu wypadkach będzie to po prostu niemożliwe. Koniecznie zwróć uwagę na to, z czego wykonane są drzwi. W piwnicy najlepiej sprawdzą się modele stalowe.

Jeżeli trzymasz rower na balkonie lub we własnym garażu, to zabezpieczenie roweru przed kradzieżą będzie ci potrzebne jedynie w czasie wyjazdu, kiedy zostawiasz rower np. pod sklepem. Jeżeli przechowujesz rower zimą w piwnicy, to koniecznie kup jedno z wyżej wymienionych zabezpieczeń – w innym wypadku możesz narazić się na kradzież.

Artykuł sponsorowany

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak urządzić wnętrze bez pomocy projektanta

Następny artykuł
mieszkanie od dewelopera

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania od dewelopera?

Zobacz też