Remonty Warszawa – ile kosztują wykończenia i jaką ekipę remontową warto wynająć?

Paulina Dziedzianowicz
remonty warszawa

Na rynku jest wiele ekip wykonujących remonty, Warszawa jednak jest miastem, które daje największy wybór. Ceny są tutaj co prawda wyższe niż w reszcie kraju, ale duży wybór ekip budowlanych daje pewien komfort. Zobacz, co warto wiedzieć o przeprowadzaniu kompleksowego remontu w Warszawie i okolicach!

Obecnie mało osób decyduje się na samodzielny remont mieszkania. Duża część prac jest zbyt kłopotliwa, by wykonywać je samodzielnie. Właściciele mieszkań wynajmują więc ekipy wykonujące remonty. Warszawa jest miastem, w którym ceny za wykonanie remontu są wysokie w porównaniu do innych miast. Chociaż na rynku warszawskim panuje bardzo duża konkurencja, to ceny z roku na rok idą w górę. W samej stolicy jest ponad 13 tysięcy firm, które zajmują się szeroko pojętymi pracami budowlanymi i wykończeniami wnętrz. Dodatkowo na tym rynku działają także firmy spoza miasta. Wybór ekipy jest więc bardzo szeroki.

Jak wybrać ekipę remontową?

Jako że remonty w Warszawie prowadzi wiele firm, to wybór odpowiedniej może okazać się dosyć trudny. Powinieneś kierować się kilkoma kryteriami, oto najważniejsze z nich:

 • duży zakres usług – wiele firm oferuje usługi kompleksowe. Hydraulika, układanie glazury i paneli, prace stolarskie i montaż elektryki i malowanie ścian, wszystkim może zająć się jedna ekipa. Dzięki temu lepsza będzie komunikacja między pracownikami, co sprawi też, że prace szybciej się zakończą, a efekt finalny będzie lepszy;
 • terminowość – jeżeli zależy ci na szybkim zakończeniu remontu, to cecha ta jest bardzo ważna. Firmy, które nie dotrzymują terminów, są niestety często spotykane;
 • reputacja – firma powinna mieć renomę wśród klientów;
 • zaufanie – nie powinieneś musieć pilnować pracowników. Przy remoncie często zostawiasz dom pod opieką pracowników, dlatego ta cecha jest tak ważna;
 • jakość pracy – ekipa dobrze wykonująca swoją pracę to taka, która nie musi wykonywać wielu poprawek po zakończeniu remontu.
Zobacz też:  Dlaczego warto wybrać szafę z lustrem?

Ludzie, z którymi dobrze się współpracuje to najlepsza firma budowlana. Warszawa jest miastem, w którym możesz trafić różnie, dlatego zawsze trzeba odpowiednio prześwietlić firmę, z którą będziesz pracował.

Gdzie sprawdzić opinie o firmach wykonujących remonty?

Jest wiele portali, które pozwalają sprawdzić opinie o firmach prowadzących remonty. Warszawa to duże miasto, więc opinię o firmie, z której usług chcesz skorzystać, znajdziesz bez trudu. Portale pozwalają na sprawdzenie informacji o terminowości, jakości wykonywanej pracy i jej kompleksowości. Możesz także popytać wśród znajomych. Firmy z polecenia to zjawisko zdarzające się nadzwyczaj często.

Co warto wiedzieć przed remontem mieszkania?

Musisz pamiętać, żeby z firmą budowlaną sporządzić umowę. Powinna się w niej znaleźć data rozpoczęcia i zakończenia prac, dokładny ich zakres, wycena oraz klauzula o karze umownej za niedotrzymanie warunków. Jest to bardzo ważna kwestia. Jeżeli wina za złe wykonanie powierzonych prac będzie leżała po stronie wykonawcy, to masz prawo do odstąpienia od umowy i żądania zwrotu zadatku w podwójnej wysokości.

Remonty Warszawa – ile kosztują?

Cena uzależniona jest od wielkości mieszkania, ilości wyburzeń i zmian struktury, liczby nowych połączeń hydraulicznych i sposobu wykończenia. Podane niżej ceny są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od firmy remontowej.

 • Układanie glazury standardowej – ok. 70 zł/m2;
 • nakładanie gładzi gipsowej – ok. 20 zł/m2;
 • malowanie sufitów oraz ścian trzema warstwami – ok. 10,00 zł/m2;
 • skuwanie płytek ściennych – ok. 20 zł/m2;
 • Gruntowanie sufitów i ścian – ok. 7 zł/m2;
 • Przygotowanie ścian do założenia nowej glazury – ok. 15 zł/m2;
 • Montaż paneli podłogowych – ok. 25 zł/m2;
 • wyburzanie ścian działowych wykonanych z cegły – ok. 84 zł/m2;
 • skuwanie posadzek – 49 zł/m2.

Do wykończenia mieszkania potrzebna ci będzie sprawdzona ekipa wykonująca remonty. Warszawa jest miastem idealnym do wyszukania odpowiedzialnej firmy, która wykona prace kompleksowo.

Zobacz też:  Jak naprawić wyrwany zawias z szafki
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
piekarnik do zabudowy

Jaki piekarnik parowy wybrać?

Następny artykuł
montowanie systemu monitoringu

Jaki system monitoringu wybrać do domu jednorodzinnego?

Zobacz też