Pralka od góry ładowana – korzyści dla małej łazienki

Wprowadzenie się do wymarzonego mieszkania zazwyczaj staje się ogromnym wydarzeniem w życiu każdej osoby. Zanim to jednak nastąpi, zwykle skupiamy się najpierw na wykończeniu poszczególnych pomieszczeń i wybieraniu najbardziej praktycznych urządzeń, które będą nam niezbędne na co dzień.
Basia Płocka

Bardzo często się zdarza, że jednym z pierwszych urządzeń umieszczanych w jakimkolwiek lokalu jest pralka. Co jednak w przypadku, gdy dostępna przestrzeń jest dość ograniczona? To proste – znakomitym rozwiązaniem może być pralka od góry ładowana. 

Pralki ładowane od góry – dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Wielu z nas boryka się z problemem, na który niestety nie ma idealnego sposobu – jest to niewielka ilość miejsca, jaką mamy do zagospodarowania w mieszkaniach. Wiąże się to nie tylko z rosnącymi cenami nieruchomości, które nieco ograniczają nasze plany dotyczące metrażu, ale także z faktem, że nawet singiel czy para zajmująca dwupokojowy lokal może w ciągu zaledwie kilku miesięcy zgromadzić tyle rzeczy, że ich odpowiednie ustawienie może być nieco utrudnione. Właśnie dlatego, gdy już zakupiliśmy wymarzone cztery kąty lub jesteśmy w trakcie ich remontu, od samego początku staramy się stosować triki, które pozwoliłyby na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i tym samym sprawienie, że nawet kawalerka stanie się bardziej praktyczna i komfortowa. 

Trzeba też dodać, że nawet w przypadku dużych mieszkań zdarza się, że pomieszczenie przeznaczone na łazienkę nie należy do największych. Stąd też nikogo już nie dziwi pralka umieszczona w kuchni lub nawet w korytarzu, zakamuflowana za pomocą sprytnej i estetycznej zabudowy. Nie zawsze jednak musimy iść na taki kompromis, ponieważ z pomocą przychodzą pralki ładowane od góry.

Tego typu urządzenia wykazują się taką samą efektywnością jak tradycyjne pralki, dlatego też nie zabraknie tutaj najpotrzebniejszych programów i innych parametrów, które są dla nas istotne przy wyborze wszelkiego sprzętu AGD. Co więcej, ich cena jest niejednokrotnie niższa, co pozwala nam odrobinę zaoszczędzić. Przede wszystkim jednak pralka od góry ładowana umożliwia zagospodarowanie tak naprawdę każdego cennego centymetra, dzięki czemu możemy zadbać o to, by otaczająca nas przestrzeń była funkcjonalna i wygodna. 

Zobacz też:  Dlaczego warto wybrać szafę z lustrem?

Pralka a mała łazienka 

Bez wątpienia łazienka jest tym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu, które pełni przede wszystkim funkcję praktyczną. Podobnie jak w kuchni, powinno się w niej znaleźć miejsce na wszystkie najważniejsze sprzęty, a jednocześnie możliwość wygodnego poruszania się – dla wielu osób wieczorna czy poranna toaleta to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim moment relaksu. Jak w takim razie zadbać o wyposażenie, które będzie nie tylko użyteczne, ale też pozwoli zachować pełną wygodę? 

Odpowiedzią na to pytanie może być właśnie ładowana od góry pralka. Daje ona znacznie więcej możliwości pod względem ustawienia, ponieważ nie musimy pozostawiać wolnego miejsca na otwierające się drzwiczki. Tym samym może się okazać, że nawet niewielka wnęka w łazience zostanie sensownie zagospodarowana. Korzystanie z pralki od góry ładowanej jest też komfortowe, jako że nie trzeba się schylać w celu wyjęcia świeżego prania. 

Niestety warto wziąć też pod uwagę pewne ograniczenie, jakie wiąże się z wyborem pralki ładowanej od góry. Bardzo często górną część tradycyjnej pralki wykorzystujemy jako dodatkową przestrzeń do przechowywania, gdzie trzymamy zapasowe ręczniki, ustawiamy koszyki z kosmetykami lub detergentami. Jeżeli wybierzemy zatem ładowaną od góry pralkę, nie mamy takiej możliwości. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być montaż pojedynczej półki nad pralką lub też, jeśli jesteśmy dopiero na etapie wykańczania łazienki, zaprojektowanie półki wpuszczonej w ścianę, co również pozwoli na zwiększenie dostępnego miejsca bez konieczności zrezygnowania z ustawności. 

Pralka ładowana od góry to zatem urządzenie, które warto rozważyć, jeśli wprowadzamy się do niewielkiego mieszkania lub też metraż samej łazienki jest ograniczony – to rozwiązanie może znacząco przełożyć się na komfort wszystkich mieszkańców. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
dekoracja sali weselnej

Wesele w remizie - jak kreatywnie udekorować salę?

Następny artykuł

Spieki kwarcowe – hit współczesnej architektury wnętrz

Zobacz też