Urządzenie mieszkania na wynajem – jak się za to zabrać, ile kosztuje?

Paulina Dziedzianowicz
urządzenie mieszkania na wynajem

Mieszkania pod wynajem należą obecnie do jednych z pewniejszych inwestycji i stanowią dobry sposób na ulokowanie kapitału. Aby mieszkanie przynosiło zyski i szybko znalazło dobrego najemcę, powinno być jednak kompleksowo umeblowane. Jakie są koszty umeblowania mieszkania pod wynajem, jakie aspekty warto brać pod uwagę wyposażając lokal i jak pozyskać środki na ten cel?

Umeblowanie mieszkania pod wynajem – ile to kosztuje?

Koszt związany z umeblowaniem mieszkania pod wynajem jest zróżnicowany i zależy od kilku czynników:

  • metrażu mieszkania
  • standardu, w jakim chcielibyśmy je urządzić
  • stanu kupowanych mebli (używane wyposażenie będzie tańsze niż nowe)

To oczywiste, że kierując swoją ofertę do studentów lub turystów poszukujących taniego noclegu, właściciel nie będzie inwestował ogromnych środków w zakup mebli na wymiar i designerskiego wyposażenia, które – intensywnie eksploatowane – szybko ulegnie zniszczeniu. Dlatego większość posiadaczy nieruchomości pod wynajem kupuje meble w popularnych sieciach, licząc tym samym na promocyjne ceny i wyposażenie lokalu niewielkim kosztem. Podstawowe umeblowanie kawalerki w nowe, niskobudżetowe meble z marketu to koszt ok. 5000 zł. Aby takie mieszkanie zachowało swą funkcjonalność, powinno być wyposażone w takie meble jak: łóżko lub wersalka, biurko i fotel, szafa i komoda. Niezbędne jest też wyposażenie kuchni w nieduży kredens i stół.

Koszty oczywiście rosną wraz z metrażem mieszkania i standardem. Jeśli ofertę wynajmu kierujemy do kadry zarządzającej lub turystów zorientowanych na wypoczynek w ekskluzywnych warunkach, koniecznością staje się inwestycja w wysokogatunkowe meble, które są oczywiście droższe. Właściciel mieszkania, który nie posiada aktualnie gotówki na taką inwestycję, może pozyskać ją z zewnętrznych źródeł – dobrym pomysłem jest pożyczka na dowód online, którą można uzyskać przy minimum formalności i to bez wychodzenia z domu: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-na-dowod-przez-internet-chwilowki-na-dowod/.

Zobacz też:  Półka na medale w domu - obowiązkowe wyposażenie każdego sportowca

Dlaczego inwestycja w dobre wyposażenie mieszkania to mądry pomysł?

Nie jest tajemnicą, że określony standard nieruchomości przyciąga konkretne typy najemców. Lepiej wyposażone mieszkanie, które posiada wyższej klasy meble, będzie atrakcyjne dla osób ceniących sobie dobry standard i niebanalną estetykę.Ta grupa najemców jest gotowa zapłacić za wynajem takiej nieruchomości odpowiednią cenę. Inwestycja w lepsze wyposażenie może więc szybko zacząć przynosić satysfakcjonujące zyski. W dłuższej perspektywie bardziej opłacalne jest wynajęcie mieszkania firmie, która będzie w nim kwaterować swoich managerów, niż kierowanie najmu do studentów, którzy mają ograniczone możliwości finansowe. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy nieruchomości w miastach wojewódzkich, które cieszą się największą popularnością.

Właściciel nieruchomości, który waha się nad podniesieniem standardu mieszkania z uwagi na związane z tym koszty, powinien zdecydowanie rozważyć pożyczkę online na raty. Takie rozwiązanie sprawia, że umeblowanie mieszkania pod wynajem staje się możliwe właściwie od ręki – i to bez konieczności natychmiastowego angażowania własnych środków. Pożyczka to dobra opcja, gdy sam remont mieszkania pochłonął już tak dużą kwotę, że inwestycja kolejnej gotówki w wyposażenie nie jest już możliwa. Wygodne raty to szansa na zrealizowanie planów inwestycyjnych bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Spieki kwarcowe – hit współczesnej architektury wnętrz

Następny artykuł
garaż w domu jednorodzinnym

Garaż w domu jednorodzinnym – jak wpływa na ubezpieczenie OC?